Yazılı Orkinos Avı

Yazılı Orkinos Avı Detayları

Yazılı Orkinos Avı, Antalya Körfezinde yılın hemen her dönemi gerçekleştirebildiğimiz bir avdır. Yazılı Orkinoslar,   güçlü yapısı, mücadeleci kimliği ve devasa boylara ulaşabilen genetiği ile yapılan en keyifli avlardan birisidir.

Yurt dışında Little tunny ( Euthynnus alletteratus ) olarak bilinen bu balık yaygın olarak Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’in ılık ılıman ve tropikal sularında bulunur; Batı Atlantik’te, Brezilya’dan New England eyaletlerine kadar uzanır. Düzenli olarak açık ve kıyı sularında bulunan Yazılı Orkinoslar, UNCLOS tarafından oldukça göçmen bir tür olarak sınıflandırılır . Büyük resiflerde görülen ve 15 kg ağırlığa kadar büyüyebilen Yazılı Orkinos, ton balığı ailesinin (Scombridae) daha küçük üyelerinden biridir .

Genellikle sahte albacore veya küçük ton balığı olarak adlandırılan bu balık , Atlantik palamutunu , ton balığını ve uskumru türlerini andırır . Yazılı Orkinos öncelikle pelajik balıklarla beslenir . Göğüs ve karın yüzgeçleri arasında görünen koyu lekeler ve sırtındaki “solucan benzeri” işaretlerle tanımlanır.

64 km/sa (40 mph) hıza ve kancaya takıldığında zorlu dövüş yeteneği, mücadeleci kimliği nedeniyle sportif avcılıkta aranan bir balıktır. Resiflerin yakınında yemlerle dolaşarak oltaya takılabilir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Yazılı Orkinos Avı Fotoğraf Galerisi
Yazılı Orkinos Avı Hizmeti Veren Teknelerimiz
Diğer Tekne Turlarımız
Mırmır Avı Akdeniz'de Sonbahar ve Kış aylarında kıyıya yakın meralarda, yemli gerçekleştirilen, kadar aksiyonu bol, heyecanı bol bir avdır. 
Kolyoz Avı yaz aylarında gece ışık yakarak ya da gündüz gezerek, çapari veya sahte yemle gerçekleştirilen, kolay ve çok keyifli bir avdır...
Yazılı Orkinos Avı Etiket Bulutu
Yazılı Orkinos Avı için Yorum Bırakın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sormak istedikleriniz

Sadece bazı ayrıntıları yazın ve kaptanımız size hemen geri dönsün!

direkt olarak canlı ulaşabilir

ya da formu doldurabilirsiniz

iletişim Bilgileri