Günübirlik, yatılı , mavi yolculuk

Kiralık Yelkenli Tekne

Yelkenli tekne, yelkeni olan, yelkenle giden deniz, göl veya akarsu taşıtıdır.

Teknenin şekli, yelkenlerinin sayısı ve düzenine göre farklı isimlerle adlandırılır. Türk sularında yelkenli olarak kullanılabilir en yaygın sabit salmalı tekne gulettir. Ancak gulet ve Ege Denizi’nin diğer yaygın teknesi tırhandil, özellikle son 40 yılda daha çok makine ile kullanılır hale gelmişlerdir.

Monohull veya mono; Tek gövde üzerine inşa edilmiş tek direkli yelkenli tipidir. Boyuna göre tek veya birden fazla kişinin yardımlaşmasıyla kullanılan bir tekne tipidir. Tek kamaradan 4 kamaraya kadar modelleri bulunmaktadır. İç konforları yapımcısına ve markasına bağlı olarak değişiklik gösterse de, genelde 9 mt nin üzerinde boya sahip olanların tamamında mutfak, ocak, fırın, duş ve tuvalet bulunur.

Katamaran; Monohull den farklı olarak çift gövde üzerine inşa edilmiş yelkenli tipleridir. Bu tip teknelerde her bir gövdenin arka tarafında iki ayrı motor bulunur. İç özellik olarak tek gövde teknelerle aynı ekipmanlara sahiptirler. Katamaranların diğer tekneler göre en büyük farkı ise gövde sürtünme katsayısının az olmasından dolayı yelken açıldığında çok daha fazla yüksek hızlara çıkabilmeleridir.

Gulet; Bu yelkenli tipi Bodrum tipi olarak da anılabilir. Kendi içinde ayrıldığı birçok sınıf bulunmaktadır. Ancak ana özellik olarak tek, iki, üç veya dört direkt olarak üretilirler. Bu tip yelkenliler 4 kamaradan 12 kamaraya kadar yatak kapasitesine sahip olabilirler ve uzun yolculuklar için her türlü konfora sahip olarak üretilmişlerdir. Guletlerde genellikle 2-3 personel görev alır. Guletler ahşap olarak üretildikleri için oldukça ağır ve yavaş yelkenlilerdir.

Yelkenli Tekne modellerine ait fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Poyraz Paşa Yatçılık bünyesinde günübirlik ya da yatılı olarak kiralayabileceğiniz yelkenli tekne modellerimiz aşağıdadır.

Shape

Hayallerinizdeki Yelkenli Tekne tipi tekneleri bulun

Öne Çıkan Özellikler

Teknenin şekli, yelkenlerinin sayısı ve düzenine göre Monohull, Katamaran, Gulet gibi farklı isimlerle adlandırılır.

Antalya Yelkenli Tekne Kiralama Hizmeti

Eternity

Motoryat

Eternity

Günübirlik Tekne Gezileri and Mavi Yolculuk
Detaylar
Antalya – Kemer’de bulunan teknemiz ile Türkiye’nin eşsiz koyları ve turkuaz denizleri sizleri bekliyor. Konaklamalı ya da günübirlik tekne kiralamalarına uygundur.

Hilal Ay

Yelkenli Tekne

Hilal Ay

Günübirlik Tekne Gezileri, Mavi Yolculuk, Teknede Doğum Günü, Teknede Evlilik Teklifi, and Teknede Kutlama Organizasyonu
Detaylar
Antalya – Kemer’de bulunan teknemiz Kemer, Ayışığı Koyu, Kiriş Koyu, Alacasu (Cennet Koyu), Phaselis, Ceneviz ve Adrasan Koyu yatılı ya da günübirlik tekne kiralamalarına uygundur.

sormak istedikleriniz

Sadece bazı ayrıntıları yazın ve kaptanımız size hemen geri dönsün!

direkt olarak canlı ulaşabilir

ya da formu doldurabilirsiniz

iletişim Bilgileri