Kemer, Ay Işığı Plajı, Alacasu Cennet Koyu, Phaselis Tekne Gezisi

Tarih, doğa ve denizin bir arada saklı kaldığı eşsiz bir cennet.
Falez Motoyat ile Kemer, Ay Işığı Plajı, Alacasu, Phaselis Tekne Gezisi
Falez Motoyat ile Kemer, Ay Işığı Plajı, Alacasu, Phaselis Tekne Gezisi

Kemer, Ay Işığı Plajı, Alacasu, Phaselis Tekne Gezisi, Antalya Kemer Marinadan haftaiçi ve hafta sonu olarak düzenlemektedir. 

Gezilerimiz sabah saat 10:00’da hareketle ; Alacasu Koyu, Phaselis Koyu rotasında gerçekleşip dönüşte Kemer Ay Işığı Koyunda son bulmaktadır. Dönüş saatimiz 16:00 olup öğlen yemeği ve alkolsüz içecekler fiyata dahildir. Ekstra olarak alkollü içecekleri teknemizden tedarik edebileceğiniz gibi yanınızda da getirebilirsiniz.

Öğlen yemeğinizi ızgara balık ya da tavuk, makarna, salata ve serpme mezeler eşliğinde Antalya Kemer’in eşsiz doğası ve masmavi sularında yaparken unutulmaz anları anılarınıza ekleyeceksiniz.

16 metre boyunda 4.5 metre enindeki motoryatımızla Akdeniz’in en keyifli anlarını yaşatmak için hizmetinizdeyiz.

Alacasu Cennet Koyu

Muhteşem Doğası, Likya Yollarıyla Çamyuva ve Kemer arasında konumlanır. Antalya’nın turkuaz denizi ve yemyeşil çam ormanları ile çevrili Alacasu Koyu sırtını Tahtalı Dağına önünü Akdeniz’e çevirmiştir. Muhteşem doğasıyla saklı cennet olarak adlandırılan bu koy piknik ve mesire yeri olarak tercih edilmektedir.

Alacasu Koyu, doğal sahasında yaklaşık iki bin yıl öncesine ait yaşantıların izlerini bulabiileceğiniz gibi Phaselis Antikkenti ile beraber muhteşem bir doğa, deniz, tarih uyumu içerisindedir.

Sahilleri binlerce yıldır dalgaların aşındırması sonucu çok keskin ve sivri kayalıklar ile kaplıdır. Bu kayalıklar Alacasu Koyunun doğal parmak izleri gibi kendisine has bir görüntüyü bizlere yansıtır. Panaromik delikler ve mağaralar ile eşşiz bir manzaraya sahiptir.

Bu muhteşem saklı doğa cennetini görmek isteyen yerli ve yabancı turistler geldiklerine pişman olmayacaklar.

PHASELİS ANTİK KENTİ – ANTALYA

FaselisKemer yakınlarındaki antik kent.

Olimpos Beydağları Millî Parkı içinde çam ve sedir ormanları arasında yer alan antik Faselis kenti Kemer’in 16 km batısındadır. Antalya – Kumluca karayolunun 57. km’sinden güneye dönüldüğünde yaklaşık 1 km sonra Faselis’e ulaşılır.

Kent MÖ 7. yüzyılda Rodos’lular tarafından kurulmuştur. Uzun yıllar Likya’nın doğu kıyısının en önemli liman özelliğini korumuştur. Faselis’in dört limanı vardır. Kuzey Limanı, Savaş Limanı veya Korunmuş Liman ve Güneş Limanı. Bunlardan en önemlisi güneydekidir. Kentin ortasında 20-24 metre genişliğinde muhteşem bir cadde vardır. Bu caddenin güney ucunda Hadrian Su Yolu Kapısı bulunur. Caddenin iki yanında gezinti yolları ve dükkânlar vardır. Bunların da yakınında Hamamlar, Agora ve Tiyatro gibi kamu yapıları bulunur. Bu yapıların tarihinin MÖ 1. ve 2. yüzyıla kadar uzandığı ileri sürülmektedir. Kent merkezi ile 70 m yükseklikteki plato üzerine kurulmuş olan yerleşim yeri arasında su kanalları vardır.

Milli park içinde yer alan bu bölgede piknik alanları kullanıma açıktır. Bölgeye karadan ve denizden ulaşılabilmektedir. Ayrıca yat turlarıyla birçok turist Faselis ve kıyı şeridindeki diğer antik siteleri ziyaret etmektedir. Ayrıca çakılsız sahili sayesinde Antalya’daki en güzel plajlardan birine sahiptir.

Ayışığı Koyu

Hilal biçiminde görüntüsüyle muhteşem bir ambiyansa sahip olan Ayışığı Koyu, Kemer’in bir dünya cenneti olarak anılmasında oldukça etkendir. Altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile Kemer’in en güzel koyu kabul edilen Ayışığı’nda bulunan Ayışığı Plajı ise Kemer’in en popüler plajları arasında yer almaktadır. Kemer merkezde bulunan Ayışığı Koyu, Kemer’in bir dünya cenneti olarak anılmasında çok büyük bir katkıya sahiptir. Ayışığı koyu ile iç içe olan Yörük Parkı ziyaretçilerine sunduğu doğal yaşam alanları ile kültürümüzü yansıtmada son derece önemli bir paya sahiptir. Koyun bulunduğu bölgede hizmet veren bir çok restoran mevcuttur.