Rusya’dan gelen misafirlerimiz Igor, Aleks, Sasha ve Valentine ile sabah saat 04:00 da gün doğumuna yaklaşık 1.5 saat kala teknemizde buluştuk. Kısa bir hazırlık faslından sonra hemen yola çıkmayı uygun gördük ki zira uzak rotaları kendimize hedef edinmiştik.

Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık seyirden sonra GPS’imize daha önceden işaretlemiş olduğumuz 19 metreden başlayıp yaklaşık 29 metrede son bulan, dibi kayalık meramıza ulaştık. Jiglerimizi hazırlayıp hemen aşağı inerken sabahın sessizliği arasındaki şapırtılar dikkatimizi çekti. Güneş doğmaya yakın her yanımızı yazılı orkinoslar sarmıştı bile. Ama hedefimiz onlar olmamakla beraber yine de su üstü bir kaç atış gerçekleştirdik. Ancak hayvanı kandıramadık.

Öğlen saatlerine kadar bir çok noktayı ve merayı dolaşmamıza rağmen istediğimiz aksiyonu yakalayamadık. Liman dönüşünde öğlen yemeğimizi yemek için her zaman geçerken yokladığımız ve bizi üzmeyen bir noktamızda demirledik.

Bizler öğlen yemeğini hazırlarken misafirlerimiz avlanmaya devam ettiler. Derken Igor’un makinesinden çıkan kalama sesi ile keyiflerimiz yerine geldi. Kısa bir mücadeleden sonra güzel bir kuzu palazını teknemize aldık…

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *