Sazak Koyu

5/5
Description of Sazak Koyu

Sazak Koyu Adrasan‘dan tekne turları ile gidilen, güzel bir kumsala ve sakin bir denize sahip koydur. Sırtını Musa Dağına dayayan koyun geniş kumsalı Ormanın içine doğru uzanır. Koyun her iki yanı dik kayalıklara sahiptir. Koya Adrasan‘dan gelen bir orman yolu mevcuttur. Koyda zaman zaman ağaçların altında az miktarda da olsa araçlara rastlamak mümkündür. Teknelerle gelenler dışında sakin bir ortama sahip koyda ağaçlık alanda kamp yapanlara rastlamak mümkündür. Sazak Koyunun bulunduğu alan Beydağları Sahil Milli Parkı’nın batı kısmıdır.

Adının nereden geldiği ile ilgili kayıt bulmanın mümkün olmadığı Sazak Koyu‘na sadece mavi yolculuk kaptanlarının ‘Balayı Koyu’ ismini taktığı söylenmektedir. Adrasan’dan kalkan tur tekneleri koyda kıyıya yanaşıp yüzme molası vermektedir. Burada sahile çıkılmaktadır. Koyda yüzerken deniz kaplumbağaları ve çeşitli balıklar size eşlik etmektedir.

Sazak Koyu nun girişinde sağ tarafta “Yalancı Koy” yer alır bazı tekne turları bu koya da uğramaktadır. Genellikle Adrasan’dan kalkan teknelerin ilk durağı Sazak Koyu olmaktadır. Sahili güzel bir kuma sahip olmasına rağmen girişte orta büyüklükte çakıl taşları var. Daha sonra zemin kum oluyor. Bu gezilerde varsa yanınıza deniz gözlüğü, şnorkel ve palet almayı unutmayınız. Tur teknelerinde tasarruflu kullanmak şartıyla tatlı su duşu bulunmaktadır.

Sazak Koyun ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Galleries of Sazak Koyu
Location of Sazak Koyu
Sazak Koyu Rotasında Hizmet Veren Teknelerimiz

Serenity

Motoryat

Serenity

Günübirlik Tekne Gezileri, Mavi Yolculuk, Teknede Doğum Günü, Teknede Evlilik Teklifi, and Teknede Kutlama Organizasyonu
Detaylar
Serenity Motoryat, 14 mt boyunda, 4.5 mt eninde, 840 beygir motor gücü, 2 master kamaraya sahip, A.B.D yapımı, komple fiber, günübirlik ve yatılı organizasyonlarınız

Eternity

Motoryat

Eternity

Günübirlik Tekne Gezileri and Mavi Yolculuk
Detaylar
Antalya – Kemer’de bulunan teknemiz ile Türkiye’nin eşsiz koyları ve turkuaz denizleri sizleri bekliyor. Konaklamalı ya da günübirlik tekne kiralamalarına uygundur.
Sazak Koyu Rotası Turlarımız
Sazak Koyu için Yorum Bırakın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sormak istedikleriniz

Sadece bazı ayrıntıları yazın ve kaptanımız size hemen geri dönsün!

direkt olarak canlı ulaşabilir

ya da formu doldurabilirsiniz

iletişim Bilgileri