Adrasan

5/5
Description of Adrasan

Antalya İli Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyünün plajıdır. Bu tabiat harikası koy yaklaşık 2 km kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahiptir. Koyu çevreleyen dağlar ormanlarla kaplıdır. Koyda pansiyonlar, ücretli ve ücretsiz plajlar ile yeme içme mekanları mevcuttur. Adrasan dünyaca ünlü Likya Yürüyüş Yolu üzerinde yer alan önemli ve güzel duraklarından biridir. Yine Likya Yürüyüş Yolunun önemli noktaları ile de komşudur. Gelidonya Feneri, batısında Olimpos, Çıralı ve Yanartaş yer alır.

Adrasan Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos bölgesine ise 15 km uzaklıktadır. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan halkı turizmle uğraşmakta ve misafirlerini çok sıcak karşılamaktadır.

Bölge olta balıkçılarının da yoğun ilgi gösterdiği bir yerdir. Özellik Kuzu (Amberjack), Grida ve Mercan avcılığı popüler aktiviteler arasında yer almaktadır.

Muhteşem deniziyle göz alan Adrasan’dan başta orfoz, mercan, sinarit, ıskaroz, sarıgöz, kuzu, kefal gibi 53 balık çeşidi çıkmaktadır. Bu nedenle beldenin restoranları leziz balık ürünleriyle damak tadınıza hitap etmektedir.

Adrasan Koyu, açık deniz ve rüzgarlara karşı korunaklı doğal bir liman olduğundan, balıkçılık ve mavi yolculuk teknelerinin popüler uğrak noktası konumundadır.

Tarihi Helenistik Çağ’a uzanan belde Akdeniz’in Patara, Letoon, Olimpos gibi antik kentlerinin yer aldığı bölgede konumlanmaktadır. Bu sebeple sit alanı olarak koruma altına olan Adrasan, günümüzde bozulmamış yapısını korumaya devam ediyor. 2 km’lik bir plaja sahip olan belde sığ bir denize sahip. Yüzme bilmeyenler ve çocuklar için oldukça ideal bir tatil beldesi olan Adrasan, özellikle kış aylarında fırtınaya yakalanan gemilere barınak oluyor.

Adrasan’da ne yapılır ?

Eşsiz güzellikteki Adrasan, muhteşem bir denize ve harika bir plaja sahiptir. Bu yüzden burada ilk akla gelen aktivite denizin ve kumun tadını çıkarmak olmaktadır. Ayrıca günübirlik Adrasan’ın Suluada, Sazak, Ceneviz Koyları gibi muhteşem doğal güzelliklerini keşfedebiliyorsunuz. Bunun yanında beldede dalış, su kayağı, sörf, ringo, banana vb. gibi su sporlarını da yapabilmek mümkün.

Dalış – Scuba Diving

Adrasan, ayrıca dalış severler için de ideal bir konumdur. Adrasan’ın berrak suları ve çevresi dalış için güzel imkanlar sunmaktadır. Ayrıca zıpkın ile avlanacak balık türleri de diğer bölgelere nazaran fazladır.

Adradan Koyu’na girişte bulunan Gelidonya Burnu’nda 3500 yıl öncesine dayanan bir Fenike batığı bulunmaktadır. Bu bölgede tüplü dalış yasaktır ancak tekneler ile yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alan Üç Adalar kıyıları, tüplü dalış ve scuba diving sevenler için popülerdir.

Yürüyüş – Trekking

Deniz ve plajının yanında geniş orman alanıyla da doğaseverlerin vazgeçilmezi olan belde, sizlere doğa yürüyüşü ve kamp için uygun ortamı sağlamaktadır.

Adrasan Koyu’nun sağındaki kıyısını takip ederseniz yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş sonrasında Adrasan Gelidonya Deniz Feneri’ne ulaşırsınız. Doğa yürüyüşü sevenler için ideal bir rota.

Ayrıca Adrasan antik kentleriyle ünlü bir bölgede bulunuyor. Letoon, Olimpos Antik Kenti, Phaselis gibi yerleşim yerlerine oldukça yakın bulunan beldede bisikletle ya da arabayla antik kent gezisi yapmak da mümkün.

Adrasan ile alakalı detaylı bilgi için tıklayınız…

Galleries of Adrasan
Location of Adrasan
Adrasan Rotasında Hizmet Veren Teknelerimiz

Serenity

Motoryat

Serenity

Günübirlik Tekne Gezileri, Mavi Yolculuk, Teknede Doğum Günü, Teknede Evlilik Teklifi, and Teknede Kutlama Organizasyonu
Detaylar
Serenity Motoryat, 14 mt boyunda, 4.5 mt eninde, 840 beygir motor gücü, 2 master kamaraya sahip, A.B.D yapımı, komple fiber, günübirlik ve yatılı organizasyonlarınız

Şampiyon Falez

Ahşap Tekne

Şampiyon Falez

Balık Avı Turları, Günübirlik Tekne Gezileri, and Yemli Balık Avı Gezisi
Detaylar
Antalya – Kemer G-Marina’da yer alan teknemiz Kemer, Ayışığı Koyu, Kiriş Koyu, Alacasu (Cennet Koyu), Phaselis, Ceneviz ve Adrasan Koyu günübirlik tekne kiralamalarına uygundur.

Eternity

Motoryat

Eternity

Günübirlik Tekne Gezileri and Mavi Yolculuk
Detaylar
Antalya – Kemer’de bulunan teknemiz ile Türkiye’nin eşsiz koyları ve turkuaz denizleri sizleri bekliyor. Konaklamalı ya da günübirlik tekne kiralamalarına uygundur.
Adrasan Rotası Turlarımız
Poyraz Paşa Yatçılık - JUNIOR 1 Teknesi- Antalya Balık Avı Turları
Sezgin Keptın

Jig Avı Turları

Jigging disiplini belirli meralarda bulunan büyük balıkları sahte yemlerle dikey ya da yatay seyirtme hareketleriyle kandırarak avlanmasıdır. Jig ise bu avlarda kullanılan sahte yemlere verilen

Read More »
Adrasan için Yorum Bırakın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sormak istedikleriniz

Sadece bazı ayrıntıları yazın ve kaptanımız size hemen geri dönsün!

direkt olarak canlı ulaşabilir

ya da formu doldurabilirsiniz

iletişim Bilgileri