15.05.2018 akşam her zaman olduğu gibi Kaptanımız Ekrem Becerik ve M.Sezgin SAMAN eşliğinde yaklaşık 10 kişilik bir ekip kolyoz avına doğru vira bismillah dedik…

Işıklarımızı yakmamıza müteakip toplanan yavru balıklar o gecenin çok bereketli geçeceğinin sinyallerini verdi. Herkes yemli dip avı ile uğraşırken şeytan mı dürttü nedir saat çok erken olmasına rağmen çapari denemek istedim. 7 + 7 turuncu ve mavi iki çapari ile kombo yaparak oltamı suya indirdim. Her zaman denediğim metre olan 12 metreye renkli ip misinam sayesinde hemen indim. O ne. Bam bam bam. Daha çaparimiz söz konusu metreye varmadan yerel olarak Akdeniz Hamsisi denilen sardalyayı oltama bindirmiştim. Allah  Allah diyerek tekrar aynı metreye indim. Kütürt diye tekrar binmesine müteakip hemen tüm arkadaşlara çapari donanmalarını söyledim.

Teknedeki herkes birden çapariye dönünce şenlik başladı. Gecenin sonuna kadar ara ara kesen balık genel olarak çok iyi av verdi. Kişi başı oldukça tatminkar avımızı gerçekleştirip saat 05:00 civarı iskelemize bağlanıp fotoğraf faslını gerçekleştirdik.

Gecenin en enteresan zamanı Mısra Hediyelik sahibi Sayın Gökhan ERTOSUN’un ayaklarının yerden kesilip sırt üstü çöp kovasının üzerine düştüğü andı. Çok şükür ki kendisine hiç bir şey olmadı. Büyük geçmiş olsun diliyoruz.

Daha bereketli avlarda görüşmek dileğiyle…

15.05.2018 Gece Kolyoz Avı Fotoğrafları

One Response

  1. Uzun zamandır katıldığım en bereketli avdı. Üst üste o kadar çok ve serin olarak balık çekiyorduk ki teknenin zemini balık pulu ile kaplanmıştı. Bir yandan bu pullar bir yandan gelen dalgalar bir yandan da çılgınca oltaya atlayan balıklar haliyle ayaklarımı yerde kesti tabi. En kısa zamanda size yeni bir çöp kovası getireceğim efenim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *